25/7/2000

 

       Hoca  eşeğe niye ters bindin ?

       Hoca göl maya tutar mı ? 

 

   1-)    Deniz dalgası ile elektrik enerjisi  üretimi .   

       Türkiye'ni   tüm enerji ihtiyacı çok az bir yatırınla çözülür. 

        Proje yapımı :   Karadeniz sahilleri yol çalışmaları yüzünden ölmüş durumda . Yol kenarından 5 veya 20 metre arasında 5 metre aralıklarla deniz seviyesinde 6 metre yükselecek kazıklar çakılır . Direk aralarına metal destekli deniz suyundan etkilenmeyen paneller asılır. Panellerin 1/3 suyun içine geri kalan kısmı suyun dışında kalır. Panellin alt ucuna dalga çarpınca panel salıncak, direğin us uçundan dönmeye başlar. Üst ucuna bağlı bir  emme basma tulumba ile sahile paralel döşenmiş boruya hava basar. Tüm paneller birbirinden bağımsız olarak çalışır. Boru , kazık ve paneller  4-5 kilometrede kadar devam eder . Borunun  bir noktasından basınçlı hava alınarak türbinle elektrik enerjisine dönüştürülür. Dalga olmadığı zaman termik ve hidrolik santralarla elektrik ihtiyacı karşılanır. 1 milyar dolar yatırımla 50 milyar dolarlık şirket ortaya çıkabilir . Tüm dünyada  500 milyar dolarlık.

      2-) Dönme hareketi yapmayan otomobil motoru. 

   

       Projenin temel hareket noktaları.

        a-) Bisiklet gibi motor çalışmadığı zaman boşta gidecek , firene bastığın zaman zem belek vs sistemi ile   ( sıkışık trafik için  ) enerjiyi alacak ve tekrar hızlandırmak için geri verecek.

       b-) Motor sistemleri birbirinden bağımsız silah mekanizmasının çalışma prensibine ( kalaşınkov gibi ) benzer tarzda tetiğe basar gibi gaza basığında çalışacak ileri geri mekanizma . ( bisikletin pedalını tam tur yerine yukarı aşağı hareket ettirecek bir sistem )

     c-) Krank mili yerine kaldıraç sistemine benzer bir sistemle vitesi ortadan kaldırmak ve hızı o mekanizma ile ayarlamak .

    %90 enerji tasarrufu sağlayan bağımsız silindir kontrollü   bir araba ile pazarları kapan bir otomobil firmasının değeri 500 milyar dolar.

  3-) Çift hortumlu süpürge 

      Projenin temel hareket noktaları.

       Bilindiği gibi hortumla hava emilerek tozlar toplanır ve su veya filtreden geçirilerek bir yerde daha sonra atılmak üzere biriktirilir. Süpürgenin ağzından çekilen hava diş ortamdan alınıyor . Atıl duran  hareketsiz hava yerine çok yüksek basınçlı hava süpürge ağzından içeri doğru 60 derecelik bir açı ile ikinci ince hortumla  birinci hortumun giriş bölgesine yakın püskürtülüyor . Oluşan olağanüstü  hava tür bulansı ile hayalın ötesinde çok kısa zamanda mükemmel temizlik yapılıyor.

   Bu üretimi yapacak şirketin uluslar arası  değeri 5 milyar dolar.

   4-) Özel otomatik kapılı hem klima hem Eskimo buzdolabı  0.3 milyar dolar.

     5 -) 2 SAAT YERİNE İKİ DAKİKADA YIKAYAN otomatik ÇAMAŞIR MAKİNESİ

         SİLİNİR BİÇİMİNDEKİ TAMBUR DÖNERKEN SİLİNDİR DİK EKSENDE 1 MİLİMETRE İLE 1 SANTİM ARASINDA ÇOK YÜKSEK FREKANSLI SU DALGASI TİTREŞİMİ OLUŞTURARAK KİRLERİ DOKUDAN SOKUP ATMAK . 1 MİLYAR DOLAR kazanç.

      6-) Uç boyutlu ve Lazer destekli 4 boyutlu renkli televizyon. (sonsuz kamera ile çekilmiş gibi .  )  125 milyar dolar.

     7-) RENKLİ  Perde : 10 milyar dolar.

     8-) Askeri silahlar . 

    

           Deniz mayınları :  Dar geçitler,  liman girişlerine barış zaman deniz dibine radarın algılayamayacağı  kum kaplı beton bloklar içine yerleştirilecek .Uzaktan kumanda ile bağlı olduğu bloktan kurtulup ( gemi tam oradan geçerken çarpacağı  gibi ) yüzeye çıkıp hedefi imha edecek.

           Uçan askeri birlik ve ordular . Çok küçük motorlu askerin rahatlıkla taşıyabileceği yavaş hareket eden düşük maliyetli planörlerle istediğin komşu ülkeyi 6 saat içinde ÇEKİRGELER gibi  istila etmek .

            ARI uçaklar . Uçaklar kovan görevi görecek . Savaş uçakları hedefe yaklaştığında arı uçaklar kovandan salınacak . Arıların  özelliği lazer güdümlü olmaları , beyaz gürültü yayarak elektronik haberleşmeleri engellemeleri , yabancı  nesneye çarpıkları zaman patlamaları . Kalkan görevi yapmak, büyük hedefler için ön saldırı , küçük hedefler için ana saldırıyı yapmak. Termik algılayıcı ile doğru şifre sinyali veremeyen yabancı canlıları ısırmak yanı yok etmek. Güneş enerji destekli pilli aletlerden düşman karargahında veya uçak gemisinde  binlerce değil birkaç tanesi bile savaş personelinin moral sıfıra indirmeye yeter ara sıra çıkıp saldırsalar .

         Lazer ve internet güdümlü silahlar. Lazeri kablo gibi kullanarak her türlü görüntü ve bilgi transferini gerçekleştirmek .  İki gözlemci   tarafından izlenen bir hedefin kurtulma şansı yoktur. İki gözlemci lazerle aralarındaki mesafeyi tespit ederler. Gözledikleri hedefin açılarını da ölçerler . Güdümlü roket hem kendi yapay zekası ile tespit ettiği bilgileri merkeze aktararak , hem gözlem ( radarsız ) sonuçlarını merkezden alarak  hedefi yok edeceği koordinatlara göre hareket eder ve hedefi yok eder.

       An ti madde silahı : Kat maddenin dahi engel olamayacağı maddeler ve an ti maddeler ,  parçacıcık   hızlandırıcı ile oluşturulur. Aralarında mesafe olan madde odaklama ve an ti  madde odaklama noktaları dünyanın herhangi bir yerinden herhangi bir yerine  odaklanarak kızıl ötesi ışık gibi elektronik devreleri yakarak düşmanı saf dışı bırakır.  

    Bu üretimi yapan şirketin değeri : 100 milyar dolar.

 

   9-) Yapay zeka projesi:

       Yeni matematikle ; Gen mühendisliği , Tip , Nükleer Fizik , Kimya , Elektronik , Haberleşme , Yazılım  ,Donanım , İnşaat  ,Her türlü hizmet ve ticari uygulamaların kar bölgesine  dönüşmesi  .Dünyada  5000 milyar dolar.

 

   Mikro kara delikle dördüncü boyutu kullanan ulaşım  araçları  evrenin herhangi bir yerine anında varır. 1.000.000.000 galaksi x 1.000.000.000 yıldız 100 yıl içinde bütün evren gen mühendisliği kullanılarak insanla  doldurulur.

    Mikro kara delik enerji odaklaması ile oluşturulur. Yörüngesine giren maddeler olay ufkun altında ışık hızını geçerler. Işık hızını geçen uzay aracı için evren küçülmeye başlar. Diş gözlemci için atom çekirdeğinde dönen elektronlar gibi sıçramalı bir hareket gözlenirken , uzay gemisindekiler için zaman gerisinde gidiyormuş gibi evren küçülür ve gemi sanal olarak büyür galaksiler uzay gemisinin içine sığmaya başlar. Evrende gidilecek nokta bölgesine  ışık hızının altına geçiş yoğunlaşması yapılarak evrenin herhangi bir noktasına anında varılır yani sıçranılır. 

   

 

Bir teknolojiyi geliştiren şirketin tek dünyadaki  borsa değeri : 5.000.000.000.000 ABD doları

Tüm evrendeki toplam değeri : 1.000.000.000 x 1.000.000.000 x 5.000.000.000.000 dolar

 = 5.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000 ABD DOLARI DOLMAZ !

     Ya tutarsa .

     Eşeğin gittiği yere gitmemek için !

 10-)

        

bir